Holistyczne podejście do terapii wsparte nauką i doświadczeniem.

Poznaj nasze metody.

Metody terapii

Nasz zespół nieustannie podnosi swoje kompetencje, aby stawiać czoło coraz trudniejszym problemom prezentowanym przez pacjentów. Sprawdź, w myśl jakich koncepcji i metod, prowadzimy Twoją terapię.

Fdm

Metoda pracy powięziowej opierająca się na diagnostyce związanej z gestami oraz werbalnym określeniem dolegliwości bólowych. Intensywna, dająca często natychmiastowe efekty. Idealna do pracy z urazami mięśniowymi czy skręceniami.

Osteopatia

Medycyna osteopatyczna to podejście do człowieka jako do niepodzielnej całości. Terapeuta stara się odnaleźć pierwotną przyczynę dysfunkcji, z którymi trafia pacjent, następnie poddaje je precyzyjnemu leczeniu. Znajdziemy tu pracę trzewną, czaszkowo-krzyżową, stawową, powięziową czy płynową. Każda z nich jest dobierana w zależności od potrzeb.

Maitland

Koncepcja Maitland jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych szkół terapii manualnej, posiadająca akredytacje IFOMPT. Techniki obejmują pracę na stawach, mięśniach i tkance nerwowej. Najważniejszymi założeniami terapii jest zniesienie dolegliwości bólowych, przywrócenie odpowiedniej ruchomości stawowej oraz zmiana napięcia mięśniowego. Do głównych sposobów terapeutycznych zalicza się mobilizacje oraz manipulacje.

Masaż głęboki

Praca opierająca się na warstwowym działaniu powięziowym. Terapeuta za pomocą swoich rąk równoważy napięcia powięziowe w obrębie problematycznych miejsc w ciele pacjenta. Świetny sposób na korektę postawy ciała.

Pnf

Proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu jest metodą opartą na reedukacji mięśniowej. Celem terapii jest praca nad utraconą przez pacjenta funkcją ruchową np. swobodnego przemieszczania się czy sięgania po przedmioty. Terapeuta poprzez oporowanie określonych wzorców ruchowych stara się przewrócić dawną sprawność.

Suche igłowanie

Inaczej "medyczna akupunktura" - przebadana naukowo metoda pracy nad układem mięśniowo-szkieletowym z wykorzystaniem igieł akupunkturowych. Całkowicie bezpieczna, idealna przy problemach napięciowych lub dla osób uprawiających sport.

Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne to metoda wykorzystująca elastyczne taśmy przyklejane na skórę pacjenta. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby naśladowały właściwościami ludzką skórę. Dzięki plastrom uzyskujemy poprawę przepływu płynów w ciele. Wspiera również pracę ciała po zakończonej terapii manualnej i utrzymuje jej efekty, przez co przyspiesza zdrowienie.